LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Takimi me Tabakun dhe Gjonajn/ Yuri Kim mbërrin në kryesinë e Kuvendit

27 Shtator 2022, 16:24, Politikë CNA
Takimi me Tabakun dhe Gjonajn/ Yuri Kim mbërrin në kryesinë e
Yuri Kim

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, ka shkuar në Kryesinë e Kuvendit ku do të takohet me deputeten e Partisë Demokratike, Jorida Tabakun dhe Etilda Gjonajn.

Në fokus të takimit do të jetë integrimi europian i vendit tonë. Gjithashtu do të diskutohet për përafrimin e legjislacionit shqiptar dhe atë të Europës.

Nuk dihet nëse pas përfundimit të këtij takimi do të ketë një komunikim për mediat./CNA.al

Takimi me Tabakun dhe Gjonajn/ Yuri Kim mbërrin në kryesinë e

Lajmet e fundit nga