LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta, i shqetësuar për çmimin e energjisë/ “Të thirret ERE në Kuvend”

27 Shtator 2022, 14:06, Politikë CNA

Meta, i shqetësuar për çmimin e energjisë/ “Të

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është shfaqur sot i shqetësuar për çmimin e energjisë.

Meta nuk është në Kuvend, por ka kërkuar që të thirret në Kuvend Enti Rregullator i Energjisë, nga katër deputetët e tij, nisur nga masat e fundit për fashën 800 kilovat.

"ERE të thirret në seancë urgjente për seancë dëgjimore. Konfindustria vlerëson se vlerësimi i entit mbi fashën 800 kilovat do jetë me pasoja të rënda për familjet shqiptare dhe me rëndim të klimës së biznesit. Dhe pse jemi të pavarur për energjinë elektrike, kemi çmimet më të larta. Në emër të partisë së Lirisë, të kërkojmë që ERE të paraqitet në Kuvend dhe të paraqesë këto shqetësime të konfindustrias që nuk janë vetëm të saj, por të të gjithë familjarët", - tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga