LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të gjithë Meloni asnjë Letta”/ Patozi: Prej 30 vjetësh të njëjtët kunguj, duan të shiten për pjepra

27 Shtator 2022, 12:17, Politikë CNA

“Të gjithë Meloni asnjë Letta”/ Patozi: Prej 30

Ish-koordinatori i Bindjes Demokratike dhe ish-nënkryetari i PD-së, Astrit Patozi, ka komentuar zgjedhjet parlamentare në Itali dhe reagimin entuziast të së djathtës në Shqipëri.

Sipas Patozit, kur thonë se duam t'i ngjajmë Italisë udhëheqësit tanë legjendarë kanë të gjithë parasysh Melonin, por asnjëri prej tyre Letën.

“Ky i fundit dha dorëheqje të parevokueshme dhe pa të drejtë rikandidimi vetëm një vit pasi ishte bërë kryetar, për shkak se partia e tij humbi zgjedhjet”, shkruan Patozi në një reagim në rrjetet sociale.

Sipas tij, kjo është një prej arsyeve kryesore se përse tregu ynë politik është kaq i kalbur dhe problematik.

“Thjesht sepse dominohet prej 30 vjetësh nga të njëjtët kunguj, që duan të na shiten për pjepra”, shkruan më tej Patozi./CNA.al

Lajmet e fundit nga