LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U ul në krahun e socialistëve/ Sqarohet Berisha, tregon pse e bëri

27 Shtator 2022, 17:33, Politikë CNA
U ul në krahun e socialistëve/ Sqarohet Berisha, tregon pse e
Berisha ne Kuvend

Kreu i PD-së, Sali Berisha ndryshou krahun të enjten në Kuvend teksa u ul në anën e socialistëve, në vendin e deputetes Klotilda Bushka, ndërsa priste të merrte fjalën.

Nga takimi sot në Gramsh, Berisha ka sqaruar këtë episode, teksa pohoi se gjithçka ishte e bërë qëllimisht, për t’ju treguar socialistëve se opozita ishte zëri i vërtetë i atyre që trajtonin problemet e mëdha të qytetarëve shqiptarë.

“Ndaj dhe një ditë në parlament, jo pa qëllim u ula në krahun e deputetëve socialistë. Jua thashë në platformë. U ula këtu për t’ju thënë socialistëve se zërin e vërtetë tuajin e përfaqësojmë ne që trajtojmë problemet e mëdha të qytetarëve shqiptarë. T’ju bëj një pyetje juve? Çfarë zgjidhi Gjiknuri në këtë rreth? Vodhi votat dhe ja mbathi”, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga