LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkrirje e PD-LSI?/ Bardhi: Nuk bashkohen kurrsesi, është në llogari të Metës

21 Qershor 2022, 23:00, Politikë CNA
Shkrirje e PD-LSI?/ Bardhi: Nuk bashkohen kurrsesi, është në
Deputeti Gazment Bardhi

Deputeti Gazment Bardhi është pyetur mbrëmjen e sotme nëse është e mundur të ndodhë një shkrirje mes PD-së dhe LSI-së.

Bardhi tha në "Top Story" se kjo gjë nuk mund të ndodhë kurrsesi, pasi pretendon se një shkrirje e supozuar mes dy partive opozitare, do të ishte për llogari të interesave të Metës.

Sipas tij, bashkëpunimi mes PD-së dhe LSI-së me në krye Ilir Metën, është i pranueshëm nëse ky i fundit kërkon falje, por theksoi se shkrirja jo.

“Ajo që unë besoj është që LSI-ja është rritur në dëm të PD-së. Unë besoj te bashkëpunimi i faktorëve opozitarë, por jo te shkrirja e PD-së për llogari të interesave të Ilir Metës apo LSI-së. Ata duhet të bëjnë betejën e tyre ndaj Ramës duke e nisur me një ndjesë. Me këtë ndjesë mund të shihet një bashkëpunim mes PD-së dhe LSI-së, por kurrsesi të bashkohen. Nuk besoj që Meta është i ndryshëm nga Rama për mënyrën se si e ka qeverisur Shqipërinë në 30 vite”, theksoi deputeti./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga