LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Devis Osmani, drejt shkatërrimit të PD-së së Korçës/ Konstituon kryesinë që qendra nuk e njeh

20 Qershor 2022, 20:46, Politikë CNA
Devis Osmani, drejt shkatërrimit të PD-së së
Kryetari i Partisë Demokratike të Korçës, Devis Osmani

Kryetari i Partisë Demokratike të Korçës, Devis Osmani, i preferuari i ministrit të Ramës, Niko Peleshi, ka zhvilluar sot mbledhjen e parë të konstituimit të Kryesisë në këtë degë.

Ndonëse PDSH ka kërkuar ripërsëritjen e zgjedhjeve në degën e Korçës, pasi pati manipulime të provuara dhe numërimi u bë fshehtas, Devis Osmani po vijon aktivitetin pa u shqetësuar dhe pa e vënë “ujin në zjarr”.

Sot Devis Osmani ka konstituuar një kryesi që qendra nuk e njeh duke dalë kështu hapur kundër degës qendrore të Partisë Demokratike.

Në kundërshtim të hapur me çdo parim të PD-së, Devis Osmani po dërgon degën e Korçës drejt një procesi shkatërrimi dhe përçarjeje që shkon në interesa të ministrit të Ramës.

CNA.al ka pasqyruar më parë zgjedhjen e tij përmes manipulimeve dhe ndërhyrjeve të Niko Peleshit.

Ministri socialist që është dhe drejtuesi politik i PS-së në qarkun e Korçës, bëri ç’ishte e mundur dhe arriti që përmes një procesi numërimi në errësirë të plotë, të vinte në krye të degës së PD-së Devis Osmanin./ B.A. - CNA.al

Devis Osmani, drejt shkatërrimit të PD-së së

Lajmet e fundit nga