LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk ka ndërmjetës mes vëllezërve”/ Kurti shmang “Ballkanin e Hapur”

20 Qershor 2022, 14:10, Politikë CNA
“Nuk ka ndërmjetës mes vëllezërve”/ Kurti shmang
Edi Rama, Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shmangur pyetjet e gazetarëve në lidhje me qëndrimin e tij ndaj nismës për “Ballkanin e Hapur”.

Gjatë konferencës së përbashkët për mediat me kryeministrin Edi Rama, Kurti tha se “mes vëllezërve nuk ka ndërmjetës”.

Sot kemi arritur 19 marrëveshje dhe kjo është për t'u përshëndetur.

Marrëdhëniet tona bilaterale janë vëllazërore dhe vëllezërit nuk kanë ndërmjetësues mes njëri-tjetrit.

Kjo mbledhje është që t'i forcojmë vendet tona për interesin, dëshirat dhe nevojat e tyre”-tha ndër të tjera Albin Kurti./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga