LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dyshimet e Berishës/ Çfarë fshihet pas kërkesës për ngritjen e komisionit për Investimet Strategjike

20 Qershor 2022, 13:41, Politikë CNA

Kryetari i PD-së, Sali Berisha, ka hedhur dyshime të forta në lidhje me kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për investimet strategjike.

Sipas Berishës, ka të dhëna se synimet janë të kudnërta në atë që presin qytetarët. Kreu i PD-së thotë se, nëse vërtetohet se do të përdoret për të mbuluar aferat siç Porti i Durrësit, apo Butrinti, do të ketë një reagim të fuqishëm nga PD.

“PD denoncon përpjekjet e Edi Ramës për bashkëpunimin e tij me pseudoopozitën për Reformën Zgjehdore dhe Territoriale. Konsideron këtë akt të Alibashës si një nga aktet më të shëmtuara që i bën në kurriz të vendit .

Do të paraqesë shumë shpejt qëndrimin e saj për këto reforma.

Në lidhje me komisionin hetimor për investimet strategjike nuk kemi asnjë gjë kundër, por rumoret janë shumë shqetësuese dhe duhet t’i ndjekim.

Ka të dhëna që synimet janë të kundërta me atë që presin qytetarët.

Nëse do përdoret siç u përdor për të mbuluar aferat më të mëdha siç është Porti i Durrësit apo Butrinit që ne kemi disa të dhëna paraprake, sigurisht që do të reagojmë fuqishëm për to”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga