LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi i deputetit demokrat/ "T’i hiqet mandati Olta Xhaçkës"

20 Qershor 2022, 12:53, Politikë CNA

Denoncimi i deputetit demokrat/ "T’i hiqet mandati Olta

Deputeti Agron Shehaj ka deklaruar sot para mediave se po mblidhen firmat për të dërguar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për heqjen e mandatit të ministres Olta Xhaçka.

Shehaj ka publikuar dokumente, të cilat sipas tij tregojnë përfitimet pasurore që Xhaçka po nxjerr nëpërmjet bashkëshortit të saj biznesmen dhe kunatës së saj, e paraqitur si investitore amerikane strategjitike.

 “Jemi duke mbledhur firmat për çuarjen e kërkesës për heqjen e mandatit të ministres Xhaçka. Cilat janë provat?! Provat janë të gjitha këto që kam shfaqur dhe këtu nuk kemi të bëjmë me një shpjegim 'të sajuar' apo të bazuar mbi deklarata politike apo paragjykime, por me fakte.

Çdo gjë që patë me video është e bazuar me dokumente. Këtu kemi mundësi të dorëzojmë të gjitha faktet që kemi mbledhur dhe vendimet që ka marrë me firmën e Edi Ramës, esktraktin e kompanive që janë të përfshira, dokumentin që kunata e Xhaçkës, e ashtuquajtura 'investitore strategjitike' bashkëjeton me vëllanë e ministres Xhaçka”, tha Shehaj./ CNA.al

Denoncimi i deputetit demokrat/ "T’i hiqet mandati Olta

Lajmet e fundit nga