LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Refuzimi i kërkesës për ngritjen e komisionit për Investimet Strategjike/ Justifikohet Balla

20 Qershor 2022, 13:26, Politikë CNA

Kërkesa për ngritjen e Komisionit Hetimor për investimet strategjike nga PD-ja, është refuzuar sërish.

Në një deklaratë për mediat, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, është justifikuar duke thënë se kjo kërkesë nuk ka mbështetje në vendimarrjet e e Gjykatës Kushtetuese dhe mungojnë faktet dhe indiciet. 

Kërkesa nuk ka një mbështetje në vendimmarrjet e Gjykatës Kushtetuese e cila ka sqaruar se kur ngrihen këto komisione. Në kërkesë mungojnë indiciet, faktet apo grup faktet që justifikojnë ngritjen e një komisioni të tillë. Unë kam bërë një sqarim të plotë lidhur me arsyet e rrëzimit të kësaj kërkese. Nëse do të shfletonit dhe ju kërkesën do kuptonit që nuk ka asnjë fakt dhe indicie që Kuvendi të investohet për ngritjen e komisionit hetimor. Për më qartë në seancën plenare të ditës së enjte, do të parashtroj të gjitha arsyetimet e refuzimit të kësaj kërkese”, tha Balla./ CNA.al

Lajmet e fundit nga