LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Po punon për të rrëzuar Kurtin”/ Rama përplaset me gazetarin

20 Qershor 2022, 15:14, Politikë CNA
“Po punon për të rrëzuar Kurtin”/ Rama përplaset
Edi Rama dhe Albin Kurti

Gjatë deklaratës për shtyp, kryeministri Edi Rama është përplasur me një nga gazetarët, i cili iu drejtua, duke i thënë se po punon për të rrëzuar kryeministrin e Kosovës Albin Kurti.

Rama ndërhyri menjëhreë duke mos e lënë gazetarin të përfundojë pyetjen dhe tha se qeverinë Kurti mund ta rrëzojë vetëm një protestë e qeverisë së tij.

Pjesë nga diskutimi

Gazetari: Po punoni për të shkarkuar Kurtin…

Rama: Nuk do e mbarosh pyetjen.

Gazetari: është e drejta ime.

Rama: Dëgjon këtu, qeverinë Kurti mund ta rrëzojë vetëm një protestë e qeverisë së tij. Kështu që nuk ka lidhje kjo. Tani vazhdo me pyetjen./ CNA.al

Lajmet e fundit nga