LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“A je pro serb?”/ Kryeministri nuk heq dorë nga thumbimet: Unë jam vëllai i Vuçiçit

20 Qershor 2022, 14:29, Politikë CNA

“A je pro serb?”/ Kryeministri nuk heq dorë nga thumbimet:

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur me ironi dhe thumbime pyetjeve të gazetarëve nëse është “proserb”.

“Pro serb? Sigurisht. Unë jam vëllau i Vuçiçit. Por përtej kësaj unë dua të them se ne nuk na duhet një Serbi e radikalizuar, aq më tepër në kontekstin e sotëm. Ne na duhet të bëjmë çmos që të rrisim të gjitha ato mundësi që e integrojnë këtë pjesë të Europës, që jo pa arsye është edhe pjesa më e prapambetur ekonomikisht”, tha Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga