LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

‘Zhdukja’ e Bashës nga politika/ Analisti zbardh prapaskenat: E frikshme

21 Qershor 2022, 13:25, Politikë CNA
‘Zhdukja’ e Bashës nga politika/ Analisti zbardh prapaskenat: E
Ish-kreu i PD-së, Lulzim Basha

Analisti Lorenc Vangjeli ka analizuar zhvillimet e fundit politike në vend.

Vangjeli nënvizon se PD-ja ka një grup parlamentar që nuk e kontrollon, ndërsa pohoi se pas deputetit Enkelejd Alibeaj, fshihet Lulzim Basha.

“Ka ndërruar partitura, por avazi është i njëjtë. Ka ndërruar avazi, por sazet janë të njëjta. Në PD ka një grup parlamentar që s’ka parti dhe ka një parti që nuk kontrollon dot grupin e  saj parlamentar”, tha ai.

I ftuar në "Abc live", Vangjeli deklaroi ndër të tjera se zhdukja nga skena politike e Lulzim Bashës është e frikshme.

“Kjo është e frikshme. Sa kohë pretendohej të ishte sazeja e parë dhe papritur zhdukesh nga skena, ose ke tentuar diçka të pamundur ose është përdorur. Në Shqipëri urrejtja është ajo që na çon përpara. Ne bëhemi bashkë në funerale po nxjerrim koburet në dasmën e të afërmit tonë. Edhe zoti Basha është mbushur me një lloj karburanti të tillë, ndërkohë cisternë është Berisha. Është Meta që mezi po pret të veshë tutat e politikanit të opozitës. Edi Rama duhet të mendojë rilindjen e opozitës përballë tij, nëse Berisha fiton betejën më të madhe të jetës”, u shpreh analisti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga