LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vangjeli zbulon arsyet/ Pse Rama dhe Kurti janë të detyruar të punojnë bashkë

21 Qershor 2022, 12:41, Politikë CNA
Vangjeli zbulon arsyet/ Pse Rama dhe Kurti janë të detyruar të
Analisti, Lorenc Vangjeli

Analisti Lorenc Vangjeli është ndalur dhe ka komentuar mbledhjen e përbashkët mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës.

I ftuar në "Abc live", Vangjeli tha se kryeministri Rama dhe homologu i tij, Albin Kurti, janë të detyruar të punojnë bashkë, duke zbuluar dhe arsyet.

“Janë të detyruar. Kur i thonë vëlla njëri-tjetrit. Ndërkohë, Rama nuk ka asnjë arsye pse të ketë vëlla Vuçiçin. Asnjë arsye. Ne kemi nevojë për një marrëdhënie normale mes Vuçiçit, Ramës dhe Kurtit. Kemi nevojë që Vuçiçi të jetë serb i mirë. Një Serbi e fortë do të ndikonte për një Shqipëri të fortë dhe Kosovë të fortë. Është e kundërt me atë që mendohet se rrënimi i tyre është në dobinë e Shqipërisë dhe Kosovës. Albin Kurtin tentuan ta bëjnë në Tiranë si një aleat të tyrin kundër Ramës. Pikërisht për shkak të urrejtjes ndaj Ramës. Ndërkohë, janë të detyruar të bashkëpunojnë me njëri-tjetrin. E kërkojnë qytetarët. Është gjaku që na e kërkon”, - tha Vangjeli./ CNA.al

Lajmet e fundit nga