LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dështimi për çeljen e negociatave/ Rama gjen “fajtorin”

21 Qershor 2022, 14:07, Politikë CNA
Dështimi për çeljen e negociatave/ Rama gjen
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama, bën me dije se ka zhvilluar një bisedë të gjatë me liderët e Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut për Samitin e ardhshëm të BE-së.

Rama është përpjekur të gjejë "fajtorin", duke shkruar se Unioni i rrëmbyer nga Bullgaria nuk është një spektakël i mirë për t'u parë, ndërsa postimin e tij e mbyll me pyetjen ironizuese: “Çfarë do të bëjmë atje?”

“Ne diskutuam gjatë sot me liderët e Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut për Samitin e ardhshëm të BE-së. Duket se një tjetër 'Jo, më fal!' do të jetë ajo që do të dëgjojmë në fund! I gjithë Unioni i rrëmbyer nga Bullgaria nuk është një spektakël i mirë për t'u parë! Çfarë duhet bërë atje?!”, shkruan Rama në "Twitter"./ CNA.al

Lajmet e fundit nga