LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Samiti i BE-së/ Rama ndryshon mendje

22 Qershor 2022, 12:34, Politikë CNA
Samiti i BE-së/ Rama ndryshon mendje
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka hedhur poshtë zërat se nuk do të marrë pjesë në samitin e BE-së.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Rama shkruan se do të marrin pjesë, pavarësisht se nuk do të ketë shumë për të dëgjuar për Shqipërinë.

"Sapo dëgjova që diçka po lëviz sot në Bullgari. Shumë herët për të qenë optimist dhe shumë pak për të ndryshuar pjesën e fjalimit të nesërm ku Bullgaria kritikohet si një vend që ka rrëmbyer dy vende të NATO-s, ndërkohë që ka një luftë të nxehtë në kufirin e Evropës!

Ne do të marrim pjesë në mbledhjen e Këshillit të BE-së. Nuk do të ketë shumë për të dëgjuar për ne, por ne do të kërkojmë të dëgjohemi për idenë e një Komuniteti të Ri Politik Evropian që ne mbështesim, për Ballkanin e Hapur që çon përpara frymën e Evropës dhe për rrëmbimin tonë nga Bullgaria që shkatërron atë", shkruan Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga