LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta thumbon Veliajn/ "Një "mjaftist" nuk mund të qeverisë"

28 Mars 2023, 18:48, Politikë CNA

Meta thumbon Veliajn/ "Një "mjaftist" nuk mund të

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta duket se e ka kthyer vite pas dhe i ka rikujtuar kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliajt kohën kur ai ishte në krye të lëvizjes “Mjaft”.

Meta ka "shigjetuar" Veliajn duke u shprehur se personazhi kryesor i lëvizjes mjaftiste po qeveris Tiranën me anë të intimidimit, censurës dhe vjedhjes se taksave të shqiptarëve.

 "Kemi një regjim që nuk qeveris, përfaqësuesit e regjimit mjaftist nuk qeverisin.Regjimi mjaftist kërkon të sundojë përmes intimidimit, censures, patronazhistëve për të larguar shqiptarët. Regjimi mjaftist qeveris të gjitha bashkitë, por jo edhe për shumë kohë. Qytetarët do të ndëshkojnë në mënyrën më të merituar arrogance, censuren intimiditmin. Ky regjim kufizon liritë liron kriminelët", u shpreh ai../CNA.al

 
 

Lajmet e fundit nga