LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta krah Këlliçit/ Plani për transportin publik falas, fitore për të gjithë qytetarët

28 Mars 2023, 17:26, Politikë CNA
Meta krah Këlliçit/ Plani për transportin publik falas, fitore
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta

Njëri nga premtimet e kandidatit të opozitës për Tiranën në zgjedhjet vendore të 14 majit, Belind Këlliçit, është të sigurojë transport falas për kryeqytetin.

Këtë plan të Këlliçit, kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, e ka cilësuar si një fitore për të gjithë qytetarët, pensionistët dhe të rinjtë.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Meta deklaron se Tirana ka nevojë për vendimmarrje që i sjellin përfitime qytetarëve.

“Tirana ka nevojë për Ndryshim. Tirana ka nevojë për vendimmarrje nga të cilat përfitojnë direkt dhe menjëherë të gjithë qytetarët. Dhe plani i Belind Këlliçit për transport publik falas është një fitore e të gjithë qytetarëve, pensionistëve dhe të rinjve tanë”, thekson ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga