LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Habit humbësi serial i PD-së/ Kam arsye të mbaj kokën lart

11 Shkurt 2024, 14:55, Politikë CNA
Habit humbësi serial i PD-së/ Kam arsye të mbaj kokën lart
Lulzim Basha

Lulzim Basha, humbësi serial i Partisë Demokratike, i cili ka pësuar disfatë në çdo përballje të tij, ka habitur këtë të diel me një deklaratë.

Luli tha se ka arsye ta mbajë kokën lart dhe të shohë me optimizëm të ardhmen.

Ndonëse përçau Partinë Demokratike, e fundosi atë në çdo garë elektorale dhe e ktheu në një parti personale, Basha sërish pretendon se ka arsye të mbajë kokën lart.

Madje, ai vijon të mashtrojë e ta quajë PD-në e tij një parti politike bashkëkohore, ndonëse ka mbetur me 10 kokrra deputetësh që punojnë vetëm për interesat e Lulit.

“Partia Demokratike sot ka arsye ta mbajë kokën lart. Ka arsye të shoh me optimizëm, të shoh drejt së nesërmes dhe arsyeja është që këto dy vite nuk na thanë e na drobitën e na çnderuan. Por na treguan lidershipin e vërtetë brenda Partisë Demokratike. Riformuan korpusin e këtij lidershipi duke e ndarë shapin nga sheqeri, duke larguar vezullimin e rremë të spaletave që shumëkush gjatë këtyre 34 viteve i mori apo iu dhanë shpeshherë pa meritë. Duke treguar se në thelb nuk jemi kult, nuk jemi klan, por jemi një parti politike bashkëkohore, e bashkuar rreth vlerave, rreth bindjeve, rreth vizioneve, rreth besimit dhe mbi të gjitha rreth dashurisë jo thjesht për veten tonë, për njëri-tjetrin, por për Shqipërinë dhe për shqiptarët”, nënvizoi Basha./ CNA

Lajmet e fundit nga