LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Berisha paralajmëroi vjeshtën e protestave/ Boçi: Do jem pjesë e grevës

27 Shtator 2022, 18:59, Politikë CNA
Berisha paralajmëroi vjeshtën e protestave/ Boçi: Do jem
Nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi

Kreu i PD-së, Sali Berisha një ditë më parë, në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, paralajmëroi se kjo vjeshtë do të jetë e protestave.

Më tej kreu i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka tha se do të ketë protesta në shumë forma, madje edhe greva.

Nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi, gjatë një interviste për Klan News, është shprehur se do të jetë pjesë e grevave, por si qytetar dhe jo si deputet, për të bërë shfaqje.

”Në grevë si qytetar, jo si deputet për të bërë atë shfaqjen e bojkotit. Pjesën e mbështetjes së qytetarëve, si qytetar kur ata ta vendosin se do jenë në grevë për të drejtat e tyre, për kthimin e shpresës dhe besimin, normale që e kemi për detyrë të jemi bashkë me shqiptarët”, tha Boçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga