LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Amnistia fiskale/ Rama, “kokë më kokë” me ambasadorët

29 Shtator 2022, 08:53, Politikë CNA

Amnistia fiskale/ Rama, “kokë më kokë” me

Kryeministri Edi Rama, ashtu siç ishte paralajmëruar, një ditë më parë, sot do të zhvillojë një takim sot me ambasadorët e akredituar në vendin tonë.

Temë e bisedës do të jetë projektligji i qeverisë për amnistinë fiskale, pasi ndërkombëtarët kanë shprehur rezerva.

Por, dje pas mbledhjes së Qeverisë, Rama tha se aministia fiskale do të bëhet, patjetër.

Amnistia fiskale dhe penale është nismë ligjore e ndërmarrë nga qeveria shqiptare për të falur të gjitha gjobat, kamatëvonesat e pasurisë që deklarohet, nëse kryhet regjistrimi i pasurisë së disponuar në 30-vjeçarin e fundit, të kryera deri në datën e hyrjes në fuqi të ligjit./CNA.al

Lajmet e fundit nga