LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kriza energjetike/ Qeveria një makineri gjigante vjedhjeje, si po shfrytëzohen qytetarët

28 Shtator 2022, 17:44, Politikë CNA
Kriza energjetike/ Qeveria një makineri gjigante vjedhjeje, si po
Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, po zhvillon një takim me sindikatat ku ka folur për krizën energjetike, si edhe rritjen e çmimeve.

Gjatë fjalës së tij Berisha tha se vendi ndodhet përballë një rrokullisjeje të situatës ekonomike.

 “Jam i gëzuar dhe ju falënderoj për praninë këtu. Në situatë  dramatike në të cilën ndodhet sot Shqipëria, ndodhet sot punonjësit mësuesit, mjekë minatorë, biznese të vogla, të rinjtë studentë, pensionistë, qytetarë me ndihmë ekonomike, është një situatë e pashoqe e pashembullt në Europë dhe më gjerë.

Është një rrokullisje e madhe e gjendjes ekonomike dhe morale , në raport me dëshpërimin dhe pesimizmin, e mungesës së plotë të perspektivës me këtë qeveri që siç jeni dëshmitar, nuk është gjë tjetër, veçse një makineri gjigante mashtrimi. Një makineri gjigante vjedhjeje dhe grabitje të qytetarëve shqiptarë. Një grabitje e pashembullt.  Ju jeni sindikalistë, por ju garantoj se nuk ka pasur regjim kolonial që të ketë shfrytëzuar një popull të kolonizuar siç shfrytëzon Edi Rama dhe qeveria e tij shqiptarët”, tha ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga