LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama jep detaje/ Si do jetë amnistia fiskale

9 Prill 2022, 12:19, Ekonomi CNA

Kryeministri Edi Rama ka dhënë detaje mbi amnistinë fiskale e penale, ku pritet të legalizohen shuma të konsiderueshme parash.

Sipas Ramën duke u falur nga informaliteti fiskal  ato para mund të investohen në forma të ndryshme në ekonominë e vendit, duke u bërë kapitale të pastra me ndikim në zhvillimin ekonomik e social të vendit.

Më tej Rama ka deklaruar se në këtë amnisti në shkallë të gjerë, pa limit kohor në të kaluarën, përjashtohen politikanët, paratë e krijuara nga aktiviteti kriminal dhe kategoritë që kanë patur detyrë deklarimin rregullisht të pasurisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga