LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksioni kundër qeverisë/ PD do thërrasë popullin në protesta deri në rrëzimin e regjimit

28 Shtator 2022, 18:22, Politikë CNA
Aksioni kundër qeverisë/ PD do thërrasë popullin në
Foto ilustruese

Gjatë takimit të tij me sindikatat, kreu i PD-së, Sali Berisha, ka deklaruar se Partia Demokratike do të jetë në mbështetje të tyre, në protesta të qëndrueshme deri në rrëzimin e qeverisë.

Berisha i ka ftuar që të vendosin bashkarisht në lidhje me nisjen dhe zhvillimin e protestave.

“Le ta konsiderojmë këtë një fillim të ri. Në publicist i njohur shkruante këto ditë; vendi im, si të thuash jetim, pa sindikata. Le ti japim përgjigje ne shqiptarëve që sindikata është në këmbë, e gatshme dhe ju garantoj ju se PD do të jetë në mbështetjen tuaj totale. Ajo është e gatshme për shqiptarët, në protesta të qëndrueshme deri në rrëzimin e kësaj qeverie, në momentin më të përshtatshëm dhe të duhur që do të vendosim bashkërisht”, tha Berisha në deklaratën e tij./ CNA.al

Lajmet e fundit nga