LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Denoncimi/ Pedagogu i Universitetit të Sporteve shkarkohet me urdhër të Ramës

28 Shtator 2022, 18:03, Politikë CNA
Denoncimi/ Pedagogu i Universitetit të Sporteve shkarkohet me urdhër
Sali Berisha

Kreu i PD, Sali Berisha, gjatë takimit me sindikatat në Tiranë, denoncoi rastin e një pedagogu në Universitetin e Sporteve që sipas tij u shkarkua me urdhër të Edi Ramës edhe pse Senati dhe Komisioni Etik voton kundër shkarkimit të tij.

 “Sot një pedagog në Universitetin e Sporteve, shkarkohet edhe pse Senati dhe Komisioni Etik voton kundër shkarkimit të tij, rektori Tiran zbaton urdhrin e Ramës dhe e nxjerr nga sistemi. Raste të tilla janë me qindra.

Nuk ka më të pasigurtë në botë se sa punonjësit në Shqipëri. Pak ditë më parë, solla një shembull, një mësuese model, 30 vite mësuese në shkollë të mesme dhe tani ja merr orët drejtori dhe i thonë ik në shpi.

Nuk ndodh kund, nuk mund të ndodhë, nuk ka ligj që lejon një akt të tillë, të flakësh punonjësit si lecka, pasi kanë shkrirë jetën e tyre në të mirë të shoqërisë dhe profesionit."-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga