LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Takimi Meta-Kim/ Shehi: Nuk është ky halli i opozitës

28 Shtator 2022, 20:10, Politikë CNA
Takimi Meta-Kim/ Shehi: Nuk është ky halli i opozitës
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, ka komentuar takimin e ambasadores Yuri Kim me kryetarin e Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

I ftuar në emisionin “Ditari” në “A2cnn”, Shehi është shprehur se ky takim nuk ishte ndonjë gjë e jashtëzakonshme, pasi nuk është kjo drama e opozitës, halli apo zgjidhja.

Sipas Shehit nëse do të vazhdohet të zgjidhet se kush është shefi i opozitës, kjo gjë çon në ndarjen dhe jo bashkimin e saj.

Sinqerisht, nuk e quaj ndonjë gjë të jashtëzakonshme. Nuk e shikoj këtu dramën e opozitës, as hallin më të madh dhe as zgjidhje.  Nëse do të vazhdojmë të zgjeshim se kush është shefi kjo nda nda ne nuk na bashkon.

E abstargojmë këtë moment, e lëmë për një kohë të dytë. Ne kemi zgjedhjet përpara zgjedhjet do tregojnë kush është partia më e madhe. Nuk kemi nevojë të grindemi tani”, tha Shehi./ CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga