LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

63 vota i kishin kaluar PS-së / PDIU fiton këshilltarin e dytë në Bashkinë Mallakastër

30 Maj 2023, 16:01, Politikë CNA
63 vota i kishin kaluar PS-së / PDIU fiton këshilltarin e dytë
Foto ilustruese

Pak minuta më parë ka përfunduar numërimi i kutisë së hapur në Mallakastër.

Pretendimet e PDIU-së për manipulim votash kanë rezultuar të vërteta, pasi rinumërimi ka treguar se 63 vota të kësaj partie i kishin kaluar PS-së.

Nga 161 vota që ishin deklaruar më parë në KQZ, sot u konfirmua se PS kishte në kutinë e hapur 98 vota.

Kështu, PDIU ka plotësuar numrin e duhur të votave dhe ka fituar anëtarin e dytë të Këshillit Bashkiak në Mallakastër.

Kujtojmë se PDIU ankimoi rezultatin e zgjedhjeve në Mallakastër. KAS vendosi të rihapë kutitë, pasi kjo forcë politike vuri në dispozicion prova se votat e saj i kaluan një subjekti tjetër dhe humbi një mandat në Këshillin Bashkiak./ CNA.al

Lajmet e fundit nga