LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"14 Maji datë historike"/ Berisha thirrje qytetarëve: Të ndalojmë shkretimin e Shqipërisë

16 Mars 2023, 19:14, Politikë CNA

"14 Maji datë historike"/ Berisha thirrje qytetarëve: 

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë prezantimit Kandidatit për Bashkinë e Lushnjës, Eduart Sharka u shpreh se ky i fundit do të jetë në shërbimin e banorëve pas fitores së tij.

Berisha u shpreh gjithashtu se 14 Maji është një datë që ndan histori pasi qytetarët votjnë për përfaqësuesin e tyre.

"Të bëjmë gjithçka për të ndaluar këtë rrokullisje të madhe të Lushnjes dhe Shqipërisë, këtë shkretim të madh të kombit shqiptar.
Në këtë kontekst, 14 maji është një datë që ndan historinë, sepse ju me 14 maj pas 32 vitesh jeni të ftuar të votoni kandidatin që ju keni zgjedhur me votën e lirë, që nuk ua ka emëruar as kryetari as kryesia e Partisë. Erdha këtu 1 vit e gjysmë më parë në këtë sallë dhe në çdo sallë ku shkova, demokratët me të drejtë kërkuan; ti emërojmë ne me votën përfaqësuesit tanë dhe kjo sot është një realitet.
Me votën tuaj ju përzgjodhët për qytetar të parë Eduart Sharkën, njërin nga qytetarët shembullorë, një nga njerëzit më punëtorë, më të aftë, i cili e do me shpirt Lushnjes dhe e njeh në të gjithë problematikën e saj, një njeri i cili, një specialist, ekspert, demokrat i gatshëm për të vendosur të gjithë energjitë e tij, dijen, ndershmërinë përkushtimin në shërbimin tuaj. I gatshëm të shndërrojë bashkinë e Lushnjes në shtëpinë e parë të qytetarëve të Lushnjes.
I gatshëm të bëjë gjithçka që çdo qindarkë e taksave tuaja të shndërrohet në mirësi, përmirësim të infrastrukturës, jetës së banorëve të këtij qyteti.
", u shpreh Berisha./CNA

Lajmet e fundit nga