LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çuçi mohon zyrat e DEA-s amerikane në Tiranë/ "Ndodhet vetëm një person"

16 Mars 2023, 17:34, Politikë CNA

Çuçi mohon zyrat e DEA-s amerikane në Tiranë/

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka sqaruar në Kuvend prezencën e DEA-s në Shqipëri.

Gjatë fjalës së tij në foltore Çuçi u shpreh se nuk bëhet fjalë për një zyrë, por për një person permanent.

“E para njëherë ajo nuk është zyrë, por një person që DEA e ka caktuar të jetë permanent në Tiranë. Deri më sot ne bashkëpunonim me DEA-n përmes zyrës që ka në Athinë. Si rezultat i intensifikimit të bashkëpunimit që kemi pasur dy vitet e fundit me këtë zyrë dhe si nevojë për të qenë në një nivel bashkëpunimi të sinkronizuar, të dy dhe DEA dhe Policia e Shtetit, ranë dakord që të kishte një person që do të ishte rezident në Shqipëri që do të bashkëpunonte me Policinë e Shtetit dhe me SPAK”, deklaroi Ministri i Brendshëm./CNA

Lajmet e fundit nga