LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

CNA e paralajmëroi/ KAS regjistron në zgjedhje PD-në e vulës

16 Mars 2023, 14:53, Politikë CNA
CNA e paralajmëroi/ KAS regjistron në zgjedhje PD-në e vulës
Foto ilustruese

KAS ka vendosur për të regjistruar në zgjedhjet e 14 majit PD-në e vulës, atë të Enkelejd Alibeajt.

“Alibeaj të regjistrohet në zgjedhjet vendore të 14 majit”, është shprehur KAS.

Kujtojmë se CNA e paralajmëroi më herët se do të kishte një vendim të tillë nga KAS, ku në zgjedhjet e 14 majit do të regjistrohej PD-ja e vulës, e përfaqësuar nga Enkelejd Alibeaj, por me kryetar Lulzim Bashën në Gjykatë.

KQZ fillimisht nuk e regjistroi Partinë e Alibeajt dhe Lulzim Bashës duke kërkuar që kreu zyrtar i PD-së, që figuron në Gjykatë, i cili është Lulzim Basha, të paraqiste një dokument të firmosur prej tij në datën e saktë të zgjedhjeve dhe të rifreskonte delegimin që i kishte bërë Enkelejd Alibeajt duke e kthyer pas regjistrimin e kësaj partie.

Por ishte KAS më pas, i cili e riktheu tek Ilirjan Celibashi ankimimin që bëri Alibeaj në këtë strukturë duke theksuar se drejtuesi i KQZ-së duhet të dilte me një vendim.

Pas daljes së vendimit është kryer ankimimi në KAS dhe sot është vendosur që në zgjedhje të regjistrohet PD-ja e vulës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga