LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Regjistrimi në zgjedhje/ Avokati i Alibeajt: Është momenti të fillojë fushata

16 Mars 2023, 15:14, Politikë CNA

Regjistrimi në zgjedhje/ Avokati i Alibeajt: Është momenti

Përfaqësuesi ligjor i grupit të Enkelejd Alibeajt, Indrit Sefa, ka reaguar pasi KAS kërkoi që të regjistrohet PD-ja e vulës në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Në një deklaratë për shtyp, Sefa tha se vendimi i KAS-it ishte i drejtë dhe tashmë PD do të fillojë fushatën zgjedhore.

“Interpretimet nuk mund të bëhen në kurriz të ligjit, komisioneri duhet të jetë i pavarur. KAS mori sot një vendim të drejtë. Duke falënderuar për gjithë zgjatjen dhe qëndrimin tuaj në këtë seancë, si dhe për relatimin tuaj të saktë dhe të drejtë unë ju falënderoj dhe është një moment për PD-në për të filluar fushatën zgjedhore”, theksoi ai ndër të tjera./ CNA.al

Lajmet e fundit nga