LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

KAS dha vendimin/ Alibeaj në hall për kandidatë, thirrje për bashkim

16 Mars 2023, 15:15, Politikë CNA

KAS dha vendimin/ Alibeaj në hall për kandidatë, thirrje për

Kreu i grupit të “vulës”, Enkelejd Alibeaj, ka reaguar pas dhënies së vendimit të KAS-it se Partia Demokratike e kryesuar nga ky i fundit do të regjistrohet në zgjedhje vendore.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Alibeaj shprehet se vendimi i i saj është një konfirmim i detyrimit ligjor duke u shprehur se vonesa për këtë proces ishte një dëm për demokratët.

Alibeaj u bën thirrje demokratëve që të lënë mënjanë mëritë dhe të bashkohen për të prezantuar një kandidat të PD më 14 maj.

“Vendimi i sotëm i KAS është konfirmim i detyrimit ligjor për të regjistruar PD në zgjedhjet lokale të 14 majit. Vonesa gati dy javore për këtë proces, me autor kryekomisionerin Celibashi është një dëm që u është bërë demokratëve dhe shqiptarëve nga zgjatimet e politikës së vjetër në institucionet e pavarura kushtetuese.

Me këtë rast, edhe njëherë ftojmë të gjithë kandidatët demokratë, pa asnjë dallim të bashkohemi dhe të prezantohemi me një kandidat të PD në zgjedhjet lokale. Le të lemë mënjanë mëritë dhe mosmarrveshjet dhe le të bëjmë më të mirën e mundshme përballë regjimit të Edi Ramës”, shkruan Alibeaj./CNA.al

KAS dha vendimin/ Alibeaj në hall për kandidatë, thirrje për

Lajmet e fundit nga