LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bardhi “merr zemër” nga vendimi i KAS-it/ “Shpall” Celibashin “non grata”

16 Mars 2023, 15:25, Politikë CNA
Bardhi “merr zemër” nga vendimi i KAS-it/ “Shpall”
Deputeti Gazment Bardhi

Deputeti Gazment Bardhi ka reaguar menjëherë pasi KAS kërkoi që PD-ja e vulës të regjistrohet në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Bardhi “shpall” kreun e KQZ-së, Ilirjan Celibashi, si person “non grata”, pasi pretendon se ka bërë qoka politike.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ai deklaron se Celibashi i zvarriti 10 ditë duke shkelur ligjin dhe cenuar rëndë zgjedhjet.

“Qokat politike nuk e kanë të gjatë kur bëhen në kurriz të ligjit. Ilirjan Celibashi është “non-grata” për PD dhe nuk gëzon asnjë besim për administrim të paanshëm, profesional dhe ligjor të zgjedhjeve të 14 Maj. Zvarritja 10 ditore në shkelje të ligjit ka cënuar rëndë zgjedhjet!”, thekson ai./ CNA.al

Bardhi “merr zemër” nga vendimi i KAS-it/ “Shpall”

Lajmet e fundit nga