LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balluku: Shqipëria ka infrastrukturën për të pasur një Kod Rrugor modern

16 Mars 2023, 18:28, Politikë CNA

Balluku: Shqipëria ka infrastrukturën për të pasur një

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, njëherash dhe zëvendëskryeministrja, Belinda Balluku në senacen parlamentare është shprehur se vendi ynë ka tani infrastrukturën e duhur për të hartuar një Kod Rrugor modern.

Sipas Ballukut ky Kod do t’u përgjigjet nevojave aktuale të vendit.

“Padyshim ky është një projektligj shumë i rëndësishëm për të gjithë ne. Është një projektligj që duhet të gjejë një konsensus të gjerë, pasi Shqipëria tashmë ka infrastrukturën e duhur për të pasur një Kod Rrugor modern, i cili duhet ti përgjigjet të gjitha zhvillimeve që tashmë ne kemi në vendin tone”, u shpreh Balluku./CNA

Lajmet e fundit nga