LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Hetimet për inceneratorin e Tiranës po mbahen peng"/ Këlliçi akuza Ramës

16 Mars 2023, 18:58, Politikë CNA

"Hetimet për inceneratorin e Tiranës po mbahen peng"/

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi nga foltorja e parlamentit është shprehur se inceneratori i Tiranës po mbahet peng. 

Këlliçi i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama, që Klodian Zoto duhet të ndodhej aty dhe sipas tij nuk duhet të ishte shpallur në kërkim.

Kandidati Këlliçi theksoi gjithashtu se nëse i shkohet në fund inceneratoit të Tiranës del dhe Kreu aktual i bashkisë, Erion Veliaj por mund të dalë sipas tij dhe Rama.

“Ky personi Klodian Zoto që e ke lavdëruar si ka mundësi që është shpallur në kërkim. Pse kur inceneratorin e Tiranës që është mjet kaq i domosdoshem, pse e shpallni në kërkim, silleni këtu krenohuni me të. Hetimet për inceneratorin e Tiranës po mbahen peng, pasi nëse i shkohet deri në fund del benjamini Erion Veliaj por mund të dilni dhe ju. Unë garantoj që do bëj publike të gjitha rrjetet financiare për fushatën zgjedhor. Ftoj Erion Veliajn dhe Carlo Bolinon t’i zbulojnë dhe ata”, u shpreh Këlliçi./CNA

Lajmet e fundit nga