LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Vendimi i KAS, skandaloz”/ Ivi Kaso: Mungoi vetëm që ta shpallim Alibeajn President

16 Mars 2023, 19:15, Politikë CNA
“Vendimi i KAS, skandaloz”/ Ivi Kaso: Mungoi vetëm që ta
Sekretari për çështjet zgjedhore në PD, Ivi Kaso

Sekretari për çështjet zgjedhore në PD, Ivi Kaso, ka reaguar pas vendimit të KAS që të regjistrohet PD e vulës në zgjedhje me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn.

Kaso e cilësoi këtë vendim si skandaloz dhe të marrë jashtë kompetencave të KAS.

Ai deklaroi në një intervistë me Viol Xhafajn se sot mungoi vetëm që Alibeajn ta shpallim President.

“Mungoi vetëm që ta shpallim President Alibeajn. I dhanë lirinë vetes, që me vendimin e KAS  të vendosin një kryetar. Vendim skandaloz, i marrë jashtë kompetencave. Tregon se sa qesharake dhe e turpshme është bërë historia e vulës.

Nuk ka pretenduar ndonjëherë Berisha të regjistrohet në zgjedhje. Por ka kërkuar PD e mbështetur nga elektorati dhe e përfaqësuar nga organe legjitime për t’u futur në proces zgjedhor. KAS i dha vetes atribute për të zgjedhur kryetar. Vendim qesharak”, theksoi Kaso./ CNA.al

Lajmet e fundit nga