LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga koka tek këmbët veshur me të bardha në dasmën e Arminës dhe Shkëlzenit/ Fansat "kryqëzojnë" këngëtaren e njohur

26 Shtator 2022, 12:13, Lifestyle CNA

Nga koka tek këmbët veshur me të bardha në dasmën e

Padyshim që dasma e Armina Mevlanit dhe Shkëlzen Berishës tërhoqi gjithë vëmendjen e publikut dhe mediave, kjo pasi ata vendosën të kurorëzojnë martesën e tyre pas 10 vitesh lidhje. 

Arminal shkëlqeu nën vellon e bardhë, dhe e shijoi jashtëzakonisht shumë dasmën e saj, ku bëri edhe një performancë e veshur me kostum popullor, ku kërceu "vallen e Tropojës".

Mes të ftuarve kishte shumë miq e të afërm të familjes, por edhe shumë personazhe VIP, si aktorë, moderatorë, këngëtarë blogere etj, të cilët nderuan banketin me pjesëmarrjen e tyre. 

Ndër të ftuarit ishte edhe Eranda Libohova, e cila kishte zgjedhur një veshje totalisht të bardhë, me një xhaketë të bardhë dhe një fustan me pala. 

Në foton e postuar nga ajo duket se krahas respektit që kanë ndjekësit për të, ajo mori një lumë kritikash pikërisht për faktin se ka shkuar në dasëm me veshje të bardhë, gjë që sipas bestytnive/traditave shqiptare nuk është e pëlqyeshme, pasi vetëm nusja duhet të jetë  veshur me të bardha. 

Nga koka tek këmbët veshur me të bardha në dasmën e

Nga koka tek këmbët veshur me të bardha në dasmën e

Nga koka tek këmbët veshur me të bardha në dasmën e

Nga koka tek këmbët veshur me të bardha në dasmën e

Gjithsesi Eranda nuk ha hezituar t'iu përgjigjet ndjekësve, pak me të qeshur e pak me ironi se një xhaketë serioze e bardhë nuk krahasohet me vellon e një nuseje, dhe se veshja e saj asesi nuk ia rrëmben dot vëmendjen nuses./CNA.al

Lajmet e fundit nga