LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Nuk e prisja të më bënte krushk me Sali Berishën"/ Fjalimi epik i babait të Armina Mevlanit

26 Shtator 2022, 09:34, Lifestyle CNA
"Nuk e prisja të më bënte krushk me Sali
Armina dhe Shkelzen Berisha

Mbrëmjen e djeshme Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha kurorëzuan dashurinë e tyre. Natyrisht nuk munguan urimet dhe surprizat për çiftin, e padyshim fjalimet e dy baballarëve. 

Babai i blogeres, Arben Mevlani, ishte ai që i dha mjaft lezet momentin kur mbajti fjalën e tij, ku shprehur se "Që do bëja një krushk e dija, po se do më bënte Armina krushk me Sali Berishën, këtë se dija”, tha ai mes të tjerash.

Sakaq Sali Berisha mes gëzimit për martesën e djalit, me një gotë verë në dorë ishte shprehur: “Merita më e madhe e Shkëlzenit, është se arriti të pushtojë zemrën e Arminës.”, tha ish kryeministri mes të tjerash.

Mbrëmja madhështore u realizua mbrëmë në Shijak, ku ishin të ftuar miq e shokë, por edhe shumë personazhe publikë. 

Armina zgjodhi tre fustane për dasmën e saj, njëri prej të cilëve është një krijim i Vivienne Westwood, i bërë enkas për të. Ndërkohë dy fustanet e tjerë, Armina ia ka besuar dy dizajnerëve shqiptarë Valdrin Sahiti dhe Festim Isufi./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga