LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Thyen skenën"/ Një "Lady Gaga" shqiptare në Turqi: Kam guxuar ndryshe nga artistët e tjerë

23 Shtator 2022, 11:54, Lifestyle CNA

"Thyen skenën"/ Një "Lady Gaga" shqiptare në

Asya Gashi është këngëtarja shqiptare, e cila prej vitesh tashmë zhvillon karrierën e saj në Turqi.

Së fundmi, në një intervistë televizive, ajo ka treguar historinë e saj se si nisi të merrej me muzikë dhe sot po bën "namin" me hitet e saj. 

“Unë kam shkuar për film, por i pëlqeu zëri im dhe shkova bëra këngë. Unë kam bërë shkollën për muzikë. Unë kisha një shoqe dhe më tha që po luhet një film i madh në Turqi. Nuk po pranoja se nuk dija turqisht, vetëm anglisht. Shkova, e provova dhe fitova”, u shpreh Asya.

Krahas kësaj, ajo është cilësuar si Lady Gaga e Turqisë për shkak se në skenë ka guxuar shumë, duke nisur nga performancat dhe te veshjet. Megjithëse ajo nuk preferon ta krahasojnë me të tjerët, ajo tregon se si ndihet kur krahasimi i bëhet me një mbretëreshë të muzikës si Lady Gaga. 


“Më kanë quajtur Lady Gaga e Turqisë sepse kam qenë shumë e guximshme. Kam bërë gjëra që artistët e tjerë në Turqi nuk i kanë bërë. Kam bërë tekste me guxim për fuqinë e femrës dhe për tema që në Turqi nuk guxojnë.

Unë kam qejf të jem origjinalja unë, me pas diçka timen që të veçohem nga të tjerat. Unë dua të jem unë, nuk dua krahasime se ma kanë bërë edhe me Shakirën që ngjasoj, por nuk dua.

Tani jam shpërngulur në Los Angeles rreth një vit më parë”, deklaroi këngëtarja./CNA.al

Lajmet e fundit nga