LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga moderatorët shqiptarë

22 Shtator 2022, 18:15, Lifestyle CNA

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga

Puna në media është një punë shumë intensive dhe njerëzit që punojnë në këtë fushë, konsumojnë mjaft energji nga vetja për të sjellë produkte të mira për publikun. Moderatorët shqiptarë sezon pas sezoni për piqen të jenë prezentë me programet e tyre dhe gjithmonë të qëndrojnë "në majë". 

Por natyrisht pas një sezoni televiziv të ngjeshur, radha u vjen edhe pushimeve, ndaj sot ne do të sjellim për ju disa nga vendet ku zgjodhën të pushojnë këtë vit, disa nga moderatorët më të njohur në vend, e ndër ta edhe gazetarë. 

1.Blendi Fevziu. Zakonisht Blendi zgjedh që të publikojë foto nga pushimet, por gjithmonë me4rr diçka nga këto vende, qoftë xhirime apo intervista, gjë që e bën të duket sikur ai udhëton gjithmonë, por punën nuk e lë pas. Këtë vit bazuar në postimet e tij Blendi ka zgjedhur Britaninë e Madhe, nga ku kemi parë edhe postimet e tij të fundit. 

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga

 

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga

Blendi po ashtu nuk ka harruar edhe turizmin shqiptar, ku në një postim shfaqet i buzëqeshur në Dhërmi. 

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga

2. Alketa Vejsiu. 

Alketa këtë vit ka zgjedhur Greqinë dhe Italinë. Nga postimet e saj duket se një ndër gjërat e preferuara në Greqi janë sufllaqet, për të cilat ajo ka shprehur se i pëlqejnë shumë. Ajo shfaqet në një foto mjaft e lumtur teksa konsumon një vakt të shpejtë, para se të nisë aventurat e saj të bukura në shtetin fqinj.

 

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga

Italia po ashtu ishte një tjetër zgjedhje, dhe padyshim mbetet gjithmonë një destinacion i bukur. 

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga

3. Rudina Magjistari

Rudina zgjodhi këtë vit një vend mjaft ekzotik, Tanzania Zanzibar të Afrikës Lindore. Atje duket se ka shijuar një eksperiencë shumë të veçantë, pasi ka vizituar vende që duket mjaft të largëta nga realiteti shqiptar. 

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga

 

 

4.Arbana Osmani

Gjithmonë me buzëqeshjen e saj në "çantë", Arbana këtë vit zgjodhi Portugalinë si destinacionin e saj të pushimeve. Nga Lisbona ajo ka ndarë disa kujtime mjaft të bukura me ndjekësit e saj. 

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga

Gjithsesi edhe Italia ishte një zgjedhje, ndonëse ky vit nuk është hera e parë që moderatorja e viziton këtë vend, por gjithmonë ka diçka për të parë në Italinë romantike. 

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga

 

5. Bora Zemani

Bora këtë zgjodhi Turqinë për të kaluar pushimet së bashku me djalin e saj Arborin. Të dy të ëmbël duket se kanë shijuar pushimet si nënë e bir. 

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga

 

6. Ardit Gjebrea

Arditi duket se ka qëndruar në Shqipëri dhe një vizitë të shpejtë e ka pasur edhe në Kroaci. Vendi jonë ka mjaft vende të bukura dhe resorte luksoze në të cilat mund të kalohen pushime të paharrueshme, njëlloj siç bëri Arditi me familjen e tij të bukur./CNA.al

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga

Kush "mban kurorën" për pushimet më luksoze nga
Arditi në Kroaci

 

Lajmet e fundit nga