LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E caktoi kryetar jurie në "Danging With The Stars"/ Lori Hoxha tregon si u njoh me Kledi Kadiun para shumë vitesh

22 Shtator 2022, 17:06, Lifestyle CNA

E caktoi kryetar jurie në "Danging With The Stars"/ Lori Hoxha

Lori Hoxha, tashmë trashëgimtare e TCH, ka rrëfyer për herë të parë se si është njohur me balerinin e njohur Kledi Kadiu.

Në fakt Kledi tashmë është kryetar I jurisë në programin “Dance Ëith The Stars Albania”, I cili do të rikthehet në skenë, në ekranin e TCH.

Hoxha e cila është dhe producente e spektaklit ka treguar përmes një postimi në Instagram se ajo është prezantuar me Kadiun për herë të parë, në kohën kur babai i saj I ndjerë, e dërgonte atë dhe motrën e saj në kurs baleti tek academia e balerinit të njohur.

Më tej Lori tregon se gjëja më e vlefshme që I ka mësuar Kledi është “që të jetë gjithmonë e para”.

Postimi i plotë:
“I kam dhënë dorën për herë të parë Kledit në moshën 13 vjeçare kur im atë “detyronte” mua dhe @sarahoxhaaa të udhëtonim çdo ditë pas shkolle për t’u ushtruar te akademia e tij e baletit në Romë. Në fjalët e tij, Kledi ishte balerini më i mirë shqiptar dhe ne nuk mund të shkonim diku tjetër. Kledi nuk vinte shpesh aty, por një nga kujtimet e mia të para më të ka qenë pikërisht në një nga studiot e baletit teksa unë dhe dhjetëra vajza e djem përgatiteshim për shfaqje. Ai erdhi për të parë a do e nderonim dhe unë nuk ja hiqja sytë që të kuptoja a do më njhte kur të na kryqëzohej shikimi. Si çdo balerinë aty (por ndoshta pak dhe prej dëshirës për protagonizëm që më karakterizonte në adoleshencë) doja të bija në sy te “balerini i famshëm i Mediaset”. Në të githë madhështinë e tij me modestinë më të madhe ai nuk ngurroi të më jepte atë që për çdo balerinë është esenciale: të dali e para.

Sot, 16 vite më vonë suksesi i Kledit nuk ka ndryshuar megithatë rrethana jonë nuk është më e njejtë. Unë nuk kërcej më (jo prej deshirës por stafi [email protected] nuk më do për ogur të mirë në premierën e saj) dhe ai nuk është këtu për të më giykuar mua. Ai pranoi ftesën time dhe të @sarahoxhaaa për të na u bashkuar në një tjetër shfaqje; atë që unë ngulmoja që pas fitores time në 2014 ta kisha pjese të @topchannelalbania dhe që Sara po e sjell në jetë me një skuadër fituesish si në skenë ashtu edhe në prapa skene.

Si chiude il cerchio, mbyllet rrethi

Grazie Kledi. Shihemi në skenë!”-shkruan Lori në postimin e saj./CNA.al

Lajmet e fundit nga