LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si një "vejushë vrastare"/ Pamjet e bujshme të Arjola Demirit në mbrëmjen e "Film Festival"

25 Shtator 2022, 14:57, Lifestyle CNA

Si një "vejushë vrastare"/ Pamjet e bujshme të Arjola

"FESTIVAL INTERNATIONAL FILM TIRANA" është festivali i parë ndërkombëtar i filmit i krijuar në vitin 2003 si një nga ngjarjet më të rëndësishme kinematografike në Evropë. Me synimin e qartë promovimin dhe vlerësimin e filmit, mbrëmjen e djeshme ky festival bëri bashkë aktorët më në zë të vendit. 

Gjithsesi, në mesin e gjithë të ftuarve, ndër të tjera, spikati aktorja Arjola Demiri, e cila si kurrë më parë ngjante si një "veshujë vrastare" nën një mantel të zi. 

Por kjo metaforë nuk vjen në kuptimin negativ, por Arjola mbrëmë ishte më joshëse se asnjëherë nën këtë ngjyrë dhe me buzë të kuqe, që vrasin këdo që i shikon. 

Me sa duket jeta artistike pas "Big Brother" ka vijuar dhe aktorja e njohur po merret me punën e saj për të cilën gjithmonë është shprehur se ka sakrifikuar shumë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga