LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Filmi "The Crown"/ Dalin në dritë të vërteta tronditëse nga divorci i Dianës dhe Charles

25 Shtator 2022, 13:45, Lifestyle CNA

Filmi "The Crown"/ Dalin në dritë të vërteta

Sezoni i pestë i "Crown" më në fund ka konfirmuar datën e publikimit për sezonin e pestë, dhe ne nuk mund të jemi më të emocionuar për të parë kastin e ri, duke përfshirë Imelda Staunton, Dominic West dhe Elizabeth Debicki në rolet e tyre si Mbretëresha, Princi Charles, respektivisht Princesha Diana.

Netflix ka konfirmuar se seriali do të kthehet në kohën e duhur për të argëtuar shikuesit, teksa vendosen gjatë muajve të dimrit, me serialin që do të rikthehet zyrtarisht më 9 nëntor. 

Njoftimi u bë me një poster të thjeshtë të skajit të një kornize të praruar, me një çarje flokësh të copëtuar nëpër mur - me sa duket, duke lënë të kuptohet për të çarat brenda familjes mbretërore gjatë periudhës së treguar në sezonin e pestë. 

Sezoni i pestë do të shqyrtojë ngjarjet e viteve 1990, të cilat mund të përfshijnë divorcin e Princeshës Anne, ndarjen e ashpër të Princit Charles dhe Dianës, si dhe zjarrin si Kështjella Windsor që bëri që Mbretëresha t'i referohej vitit të saj si "annus horribilis". 

Filmi "The Crown"/ Dalin në dritë të vërteta

U zbulua gjithashtu një klip i parë që tregon se Dominic dhe Elizabeth portretizojnë respektivisht Princin Charles dhe Diana, ndërsa njoftimi i tyre i ndarjes mund të dëgjohet gjatë aksionit. 

"The Crown" ndaloi prodhimin e sezonit të gjashtë pas vdekjes së Mbretëreshës më 8 shtator. Një zëdhënës i Netflix tha: "Si shenjë respekti, xhirimet në 'The Crown' u pezulluan sot. Xhirimet gjithashtu do të pezullohen në ditën e funeralit të Madhërisë së Saj, Mbretëreshës". Mendohej se xhirimet e shfaqjes do të rifillonin më 11 shtator./CNA.al Burimi: Hello Magazine

Lajmet e fundit nga