LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Plas" në "Përputhen"/ Eda, debat të ashpër me opinionisten: Ke standard të ulët

24 Shtator 2022, 10:58, Lifestyle CNA
"Plas" në "Përputhen"/ Eda, debat të
Eda dhe Neda

Debate të ashpra dhe përplasje janë regjistruar ditën e djeshme në emisionin e dashurisë “Përputhen”.

Pas konfliktit mes vajzave dy ditë më parë, një tjetër përplasje është regjistruar mes Edës dhe opinionistes Neda Balluku.

Ajo kritikoi Edën për mënyrën se si flet për Xhenin, teksa i vuri në dukje se po tregon "standard të ulët" duke ofenduar një vajzë tjetër.

Por ka qenë pikërisht kjo deklaratë që e ka bërë Edën të reagojë edhe më ashpër dhe të ndizet edhe më tepër situata.

Debati:

Eda: Unë me atë kam gjëra personale nga jashtë dhe fakti që ajo sot këtu mungon do të thotë që i përforcon ato që kam thënë unë.

Neda: O Eda kush je ti polici i moralit?

"Plas" në "Përputhen"/ Eda, debat të

Eda: Jo nuk jam, por në momentin që ajo më drejtohet mua me idiote, injorante, nuk e pranoj. Ajo e di shumë mirë çfarë di unë për atë.

Neda: Dua të të them diçka ty Eda. Unë mendoj që ty si vajzë kur të thuhet ‘bletë punëtore që shkon lule më lule’ dhe ti nuk ofendohesh do të thotë që ti je e para që i shan vajzat e tjera në këtë formë. Dhe kjo shpjegon të gjithë standardin e ulët që ti ke personalisht për t'u mbrojtur dhe të gjithë standardin e ulët që ti ke për t’u folur të tjerëve.

Eda: Kush je ti që më bën mua gjykimin e standardit? Se më thotë mua ai ‘bletë lule më lule’. Ti ishte ajo që më dole mua në mbrojtje. Kush jeni ju që më vendosni mua standardin?

Neda: Ajo është një arsye më shumë pse më takon të ta them këtë gjë sepse isha unë që të dola në mbrojtje dhe çfarë ndodh? Ti bën të njëjtën sjellje kundrejt një vajze tjetër.

"Plas" në "Përputhen"/ Eda, debat të

Eda: Nëse ti do ta mbrosh është puna jote, as më intereson fare, gjithë Shqipëria të dalë në mbrojtje të saj nëse është e nevojshme. Ofendimi që ti sapo bëre është më i rëndë se ai i Remilit. Nuk m'i vendos ti standardet mua, si i kam unë të ulëta apo të larta.

Neda: Nuk t’i vendos unë. E ke ti të vendosur Eda dhe e ke treguar standardin tënd.

Eda: Ky është një ofendim shumë i madh që po më bën. Ku e sheh ti standardin tim?

Neda: Mundohu të kuptosh atë që të thashë Eda përpara se të kërcesh në këtë formë. Ajo që unë konstatoj me keqardhje është fakti që ti nuk ofendohesh nga ofendimet që të bëhen sepse në radhë të parë ti je ofenduese. Ratë të dyja në një nivel të ulët, por secila nga ju duhet të marrë haraçin e posaçëm./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga