LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ilir Shaqiri sqaron gjithçka/ Si vendosi të bëhej pjesë e “Dance With Me”

23 Shtator 2022, 16:58, Lifestyle CNA
Ilir Shaqiri sqaron gjithçka/ Si vendosi të bëhej pjesë e
Balerini, Ilir Shaqiri

Prej ditësh në mediat rozë përflitet për një marrëdhënie të krisur mes balerinit dhe koreografit Ilir Shaqiri dhe trashëgimtaren e "Top Channel", Lori Hoxha.

Sot, balerini dhe koreografi Ilir Shaqiri ka sqaruar gjithçka që nga pritja e përgjigjes e deri te pranimi për të qenë pjesë e “Dance With Me”.

"Nisur nga akuzat e pabazuara te disa portaleve lajmetare  “informative” te cilat etiketojne tituj artikujsh pa kuptuar rendesine e fjaleve qe shkruajne, duke demtuar figuren dhe punen time, vendosa se ka ardhur momenti te sqaroj dicka per respekt të gjithë atyre qe kane vleresuar ne personin tim  njeriun dhe artistin ne pikat e mia me te forta si KORREKTESIA dhe DISIPLINA , virtyte te cilat vijne si rrjedhoje e edukimit tim profesional ne nje kohe kur ne Shqiperi nuk ishin opsion ndersa sot keto virtyte kane marre nje vlere minimale te paimagjinueshme per njerezit dhe vendin ku jetojme.

Detyrim ndaj publikut tim, Ju them fare thjesht qe kam komunikuar  vetem 2 here qe pas daljes sime nga BBV me produksionin e projektit “Dancing with the Stars” . E them me keqardhje  kete pikerisht sepse kam qene dhe jam ndjere pjese e familjes “Top Media” per nje nga experiencat me te forta dhe bukura te jetes sic ishte BBV, gjithashtu dhe imazh i families aktuale “Digitalb”.

Komunikime  te cilat per muaj me rradhe munguan totalisht deri ne 23 maj kur heren e pare kerkesa ime ndaj produksionit DËTS morì pergjigjen "JE I LIRE" ,duke mos lene shteg SHPRESE PER ASNJE EVENTUALE PRITJE TE METEJSHME ,dhe heren e dyte ne 29 korrik e tutje me iniciative te produksionit DWTS kur kerkesa e tyre per te qene pjese e DËTS si Kryetar Jurie morì gjithashtu nga ana ime pergjigjen "NUK JAM ME I LIRE" sepse vendimi im per te qene pjese e DËME pas 2 muaj pritje ishte tashme konkretizuar. Thene kjo vendosa te ndjek ne Klan TV projektet e mia per sezonin televiziv te ardhshem .Artisti jeton fale konsiderates dhe vleresimit te pakushtezuar duke i ofruar vetvetes dhe publikut me te miren aty ku mendon se karriera e tij ka nje zhvillim performance . Fale zgjedhjeve dhe korrektesise sime professionale 30 vjecare kam jetuar dhe realizuar ate qe une jam sot ,si ne Shqiperi dhe Itali dhe duke pasur gjithmone ne gen parimet professionale te familjes superartiste nga ku buroj", shkruan Ilir Shaqiri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga