LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Cili ishte detaji që çuditi të ftuarit në dasmën e Arminës dhe Shkëlzenit?

26 Shtator 2022, 10:03, Lifestyle CNA

Cili ishte detaji që çuditi të ftuarit në dasmën e

Këto dit natyrisht do të na shoqërojnë lajmet dhe detajet nga dasma e çiftit Armina-Shkelzen, pasi gjithë vëmendja është përqëndruar tek ata. 

Zgjodhën fundmuajin Shtator, freski dhe natyrë për të kremtuar ditèn më të lumtur të jetës së tyre. Ata u shfaqën mjaft të emocionuar, teksa edhe të pranishmit reflektuan të njëjtin gëzim me çiftin. 

I pari që mbajti fjalën ishte ish kryeministri Sali Berisha, i cili i uroi lumturi çiftit si dhe tha që kjo ka qënë arritja më e madhe e Shkëlzenit. 

“Arben dhe Mimoza, të dashur Armina dhe Shkëlzen! Në dasma nuk duhen fjalime, ndaj dua të them vetëm dy fjalë. Nga zemra uroj Arminën dhe Shkëlzenin që kurorëzojnë dashurinë e tyre disa vjeçare sonte në këtë ceremoni, me miqtë dhe të afërmit e tyre. “-tha ndër të tjera Berisha.

Në këtë ceremoni martesore, ajo që ra në sy ishte përdorimi i lugëve të drurit dhe pjatave plastike një përdorimshe. Diçka e pazakontë kjo, pasi zakonisht dasmat shqiptare shquhen për më shumë pompozitet sidomos në suvenire, por çifti me sa duket ka zgjedhur lugët e drurit njëlloj si dikur "motit". 

Sakaq disa nga personazhet VIP të ftuar janë Amarda Toska, Ermal Mamaqi, Agnesa Vuthaj, Dalina Buzi, Valdrin Sahiti, por edhe shume figura të tjera të njohura të medias e politikës./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga