LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga burgu te hyrja fuqishëm në muzikë/ Kush është Cllevio, reperi që po “çmend” fansat në "Tik-Tok" dhe "Instagram"

12 Gusht 2022, 11:28, Lifestyle CNA

Nga burgu te hyrja fuqishëm në muzikë/ Kush është

Kleviol Ahmeti, ndryshe i njohur me emrin Cllevio Serbiano, tashmë është kthyer në një ndër personazhet më të përfolur të "showbizz"-it.

Viti 2022 mund të quhet viti i tij për sa i përket famës, muzikës dhe sherreve që kanë bërë bujë.

Po kush është Cllevio?

Cllevio ka lindur në Lushnjë në vitin 1986 dhe emrin e vërtetë e ka Kleviol Ahmeti. Ka jetuar për 11 vite në Bronx, New York.

Aty Cllevio u bashkua me Grupin TBA The Bloody Alboz, grupi i këngetarve të njohur si Unikkatil, Don Phenom, Klepto, Kobra.

Në vendin tonë njihet si shoku më i ngushtë i Stresit, por që së fundmi ka pasur përplasje të ashpra herë pas here me të.

Në vitin 2014 ai u arrestua nga policia e shtetit pas rrëzimit të avionit në plazhin e Divjakës të pilotit italian, Giorgio Riformato. Ai ka kryer denimin e tij prej 6 vitesh me burg, doli nga burgu ne vitin 2020.

Arrestohet sërish më datë 19 mars 2021 dhe lirohet nga burgu me 19 prill 2022 mbas kryerjes së dënimit prej 13 muajsh. Vetëm pak kohë më parë ai bëri sërish 1 muaj burg, pasi sipas policisë ai theu arrestin shtëpiak gjatë kohës kur u përplas me Noizyn.

Përplasjet me Noizyn në fakt kishin kohë që kishin nisur rrjetet sociale ku nuk mungojnë fyerjet dhe sharrjet e rënda të Cllecios ndaj Noizyt.

Momentalisht është një ndër reperat me të preferuar në Shqiperi, ndërsa vazhdon të thyeje rekorde në rrjetin social "Instagram" dhe "Tik-Tok".

Kënga “Paridi” e Kleviol Ahmetit u kthye në hitin e verës. Ajo u bë virale në klubet shqiptare dhe sidomos në "Tik-Tok" dhe "Instagram". Ai njihet edhe për stilin e të vecantë, teksa këngët i publikon pa videoklip. “Buzëqeshje cinike” e publikuar reth 1 vit më parë, numëron reth 5 milionë klikime.

Në muajin e fundit ai ka publikuar 3 hite të cilat janë bërë virale: “1 ëndërr e gjatë”, “44 Buza”, dhe “Ironi Kirurgu./CNA.al

Lajmet e fundit nga