LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fifi, kërkesë publike për Ramën dhe Begajn/ "Jetoj prej 7 vitesh në Shqipëri dhe..."

11 Gusht 2022, 12:28, Lifestyle CNA
Fifi, kërkesë publike për Ramën dhe Begajn/ "Jetoj prej
Këngëtarja Filloreta Raçi

Këngëtarja e njohur, Fifi, ka bërë një kërkesë publike për disa nga krerët e institucioneve më të rëndësishme në vend.

Përmes një postimi në "Instastory", ajo i ka kërkuar presidentit Bajram Begaj, kryeministrit Edi Rama, kryebashkiakut Erion Veliaj dhe ministres së Kulturës Elva Margariti, të marrë një pasaportë shqiptare.

Fifi ka theksuar se tashmë ka 7 vite që jeton dhe po zhvillon karrierën në Shqipëri.

“Si një vajzë shqiptare nga Kosova që veproj dhe jetoj tash e 7 vite në Shqipëri dhe dua fort të pajisem me pasaportën shqiptare me shqiponjë…

A mund të ndodhi që të bëhem nënshtetase shqiptare ndonjëherë?”, ka shkruar këngëtarja./ CNA.al

Fifi, kërkesë publike për Ramën dhe Begajn/ "Jetoj prej

Lajmet e fundit nga