LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ne nuk zgjedhim me kë biem në dashuri”/ 48-vjeçari martohet me vajzën 19 vite më të re: E kam takuar kur ishte…

15 Gusht 2022, 12:06, Lifestyle CNA
“Ne nuk zgjedhim me kë biem në dashuri”/ 48-vjeçari

Një burrë i sapomartuar ‘u trondit’ kur zbuloi se ai e kishte takuar gruan 19 vite më të vogël vite më përpara, kur ajo ishte vetëm një foshnjë.

Rich Foetu Tomkinson, 48 vjeç, u martua me Evie Foetu Tomkinson, 29 vjeç, muajin e kaluar pasi ishin njohur në një bar.

Pavarësisht diferencës në moshë, të dy u dashuruan marrëzisht dhe kur erdhi koha që Rich të takonte prindërit e Evie, ata e kuptuan se ishin takuar vite më parë, dhe ka shumë të ngjarë që ai të kishte takuar gruan e tij kur ajo ishte vetëm një foshnjë.

Rich, një topograf, nga Stafford, Staffordshire, tha: “Ishte pak ‘e frikshme’ kur kuptova se e kisha takuar Evie si foshnjë, por ne thjesht qeshnim për këtë. Mosha është vetëm një numër për ne dhe ju nuk mund të zgjidhni me kë bini në dashuri". 

“Martesa me të ishte dita më e bukur e jetës sime dhe jam shumë i emocionuar që do të kemi një fëmijë së bashku”.

Rich dhe Evie patën shkëndijën e parë kur u takuan në një bar, në korrik të vitit 2018. Çifti vendosi të jetonte së bashku në shkurt 2019 dhe më pas Rich i propozoi martesë në shtator 2019, shkruan "Daily Mail".

Kur Rich u takua me mamanë e Evie, Sarah Owen, 53 vjeç, ai kuptoi se ata në fakt ishin takuar më parë, ndërsa punonin në të njëjtën rrugë me njëri-tjetrin në vitet ’90, që do të thotë se ai e kishte parë Evie si një foshnjë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga