LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Edhe dy ditë nga Festa e Birrës/ Publikohet skica, si do të ndahen zonat për publikun

15 Gusht 2022, 11:11, Lifestyle CNA

Edhe dy ditë nga Festa e Birrës/ Publikohet skica, si do të

Edhe dy ditë na ndajnë Festa e Birrës që do të zhvillohet në qytetin e Korçës.

Edhe këtë vit pritet të ketë një numër të madh qytetarësh që do të marrin pjesë. Shumë qytetarë nga qytete të ndryshme të vendit zgjedhin të shkojnë në Korçë për të shijuar netët magjike që ofron Festa e Birrës.

Jo vetëm nga brenda vendit, por edhe qindra emigrantë i bashkohen kësaj feste madhështore.

Mësohet se në datën 17 gusht të ftuar specialë për të ndezur atmosferën në qytetin e bukur të Korçës, do të jenë reperi Capital T, grë shumë i dashur për publikun Ëest Side Family, Lore, Dj i famshëm Vin Veli.

Festa do të hapet në orën 20:00 dhe qytetarët do të kenë mundësinë të argëtohen me këngëtarët më të dashur për publikun.

Risia e këtij viti në Festën e Birrës është edhe zona me rezervime.

Kjo zonë është e pozicionuar përballë skenës, e kufizuar nga pjesa tjetër e sheshit, me hyrje dhe dalje të dedikuara.

150 tavolina në zonën me rezervime janë në dispozicion për këdo që dëshiron një vend të zgjedhur në festë, komoditet dhe shërbim në tavolinë.

Tavolinën mund ta rezervosh fare thjesht duke hyrë në faqen "www.festaebirres.com" ku gjen dhe të gjitha sqarimet e vlerat e pagesës për rezervim sipas ditëve, ose mund të kontaktoni në numrin e telefonit 0695541654.

Pagesa që shkon për rezervimin e tavolinës konsumohet e gjitha pije, ushqim nga personat në të, pra tavolina është FALAS.

Për ata që nuk duan të rezervojnë një tavolinë, gjithë hapësira tjetër e festës veç zonës me rezervime është e lirë dhe nuk kërkon rezervim paraprak./CNA.al

 

Edhe dy ditë nga Festa e Birrës/ Publikohet skica, si do të

 

Lajmet e fundit nga